Klucz do płynnej jazdy i bezawaryjności samochodów z automatyczna skrzynią biegów

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Maszyna do wymiany oleju w skrzyniach automatycznych

Wymiana oleju statyczna czy dynamiczna?

Statyczna wymiana oleju w skrzyni biegów polega na spuszczeniu oleju z miski olejowej i wymianie jedynie jego niewielkiej ilości, która spłynie z układu grawitacyjnie. W rezultacie, w zależności od typu skrzyni, wymiana statyczna może wymienić jedynie 40-60% oleju w układzie. Ta metoda nie pozwala na całkowitą wymianę oleju, a jedynie mieszanie starego i zużytego z nowym olejem. Jest to skuteczne tylko w przypadku regularnych wymian oleju co 30-60 tys. km od nowości. 

Wymiana statyczna wymaga również pewności, co do rodzaju i jakości oleju znajdującego się w skrzyni, ponieważ mieszanie olejów o różnych parametrach może spowodować uszkodzenie lub pogorszenie jakości pracy skrzyni biegów.

W przeciwieństwie do tego, dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów polega na podłączeniu specjalnej maszyny do układu olejowego. Proces wymiany odbywa się przy uruchomionym silniku, a specjalistyczna maszyna (zdjęcie) pozwala na całkowitą wymianę oleju znajdującego się w skrzyni biegów. W trakcie wymiany, maszyna odbiera zużyty olej, waży go i automatycznie podaje taką samą ilość świeżego oleju, tym samym utrzymując jego właściwy poziom przez cały czas trwania wymiany. 

Metoda dynamiczna umożliwia również przepłukanie całego układu detergentem, w celu pozbycia się zalegających osadów. Dzięki temu, dynamiczna wymiana oleju pozwala na zachowanie jakości pracy skrzyni biegów i przedłużenie jej żywotności. 

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Wymiana 100% oleju

Wypłukanie zanieczyszczeń z całego układu

Wydłużenie żywotności skrzyni biegów

Scroll to Top